Finanční rezerva

Stavební spoření

Stavební spoření je produkt podporovaný státem. Produkt je vhodný pro klienty, kteří vědí, že na naspořené peníze nebudou příštích 6 let potřebovat. Je to velmi vhodný produkt na využití do budoucna pro případný úvěr ze stavebního spoření. Jedná se o úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr. Stavební spoření jako spořící produkt patří mezi střednědobé.

Penzijní připojištění

Je to spoření na penzi, které podporuje stát, a to formou státního příspěvku. Smyslem penzijního spoření je umístění Vaších příspěvků, příspěvků zaměstnavatele a státu do fondů, které obhospodařuje penzijní společnost.

Hlavní výhody:

Termínované vklady

Termínovaný vklad je vhodný pro uložení úspor, které nepotřebujete mít okamžitě k dispozici. Mají vyšší zhodnocení než spořící účty, ale peníze jsou na nich vázané na delší dobu. Při předčasném vyzvednutí úspor z termínovaného vkladu se platí sankční poplatky a tím klient přijde o část zhodnocení. Lze je rozdělit na 3 typy: krátkodobé (s výpovědní dobou 7 dní až 1 rok), střednědobé (s výpovědní dobou 2 – 3 roky) a dlouhodobé (s výpovědní dobou delší než 4 roky).

 

Podílové fondy

Podílový fond je nástroj kolektivního investování. Představme si, že máte volné finanční prostředky a chcete, aby se průběžně zhodnocovaly. Nemáte však předchozí zkušenosti ani čas, můžete investovat do podílových fondů. Jednotlivé podílové fondy mají stanovené investiční cíle, jsou to vlastně takov pravidla podle kterých obhospodařují svěřené finanční prostředky. Podle těch cílů si můžete sami (dle svých regionálních, oborových preferencí, nebo míry ochoty riskovat…) zvolit do kterého fondu investujete, resp. čí podílové listy nakoupíte. Hodnota podílových listů v čase kolísá, potom se mluví o nerealizované ztrátě nebo zisku.

 

Dluhopisy

Zjednodušeně řečeno, nákupem dluhopisu se stáváte věřitelem podniku nebo státu, který dluhopis vydal. Vydavatel se zavazuje vyplácet ve stanovených termínech dohodnutý úrok a na konci splatnosti vrátit investorovi vloženou částku. V případě, že podnik neuspěje a vyhlásí bankrot, máte vyšší šanci získat své peníze zpět než akcionáři.

 

Další možnosti investic (akcie, nemovitosti, zlato)

Na trhu je velké množství investičních příležitosti mezi ně patří určitě zlato, nakup nemovitostí a nákupy akcie firem.

 

 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Přihlašte se k odběru aktuálních novinek

Dvakrát do měsíce si přečtěte tipy z finančního světa

zpracováním osobních údajů